Aktualności

   LCR Electronics, wiodący producent filtrów przeciwzakłóceniowych, produktów elektronicznych i obudów klasy high-end przeznaczonych do aparatury wojskowej, telekomunikacyjnej i zastosowań komercyjnych, oferuje nowe moduły EC102 i EC103 (triaki, układy triodowe dla prądu przemiennego) przeznaczone do precyzyjnej regulacji szybkości obrotowej silników elektrycznych ze sterowaniem w zamkniętej pętli. Szybkość obrotowa jest regulowana z dokładnością ±2%.

Dokładność sterowania w połączeniu z niskim kosztem sprawia, że moduły są wykorzystywane w wielu urządzeniach, np. sprzętach gospodarstwa domowego (blendery, miksery) oraz w urządzeniach, w których kilka szybkości obrotowych jest zdefiniowanych na stałe.

Do uzyskania precyzyjnego sterowania moduły EC102 i EC103 mogą współpracować z czujnikami o wyjściu napięciowym lub częstotliwościowym. Moduły są dopasowywane do współpracy z wybranym rodzajem sprzężenia zwrotnego w procesie produkcyjnym.

Moduł EC103 posiada izolację wejścia od sieci zasilającej AC, co upraszcza projektowanie interfejsów zdalnej kontroli urządzeń z uwagi na mniejszą liczbę punktów izolujących wymaganych w przypadku zdalnych źródeł (np. sterowników PLC)

Oba moduły pracują jako dwukierunkowe przełączniki elektroniczne, które przewodzą w jednym z dwóch kierunków po wyzwoleniu. Sterowanie w zamkniętej pętli umożliwia zastosowanie dowolnych elementów wykonawczych do płynnej i skokowej kontroli prędkości obrotowej silnika – gałki, suwaki, przyciski lub przełączniki. Dobrze widocznediody LED informują o prawidłowym zasilaniu i stanie pracy urządzenia. Wejścia sterujące zawierają potencjometr lub mikroprzełącznik (rozwiązanie szczególnie popularne w układach sterowania oświetleniem).

Moduły są przystosowane do pracy w ciężkich warunkach, w środowisku zapylonym, o dużej wilgotności, przy niskich i wysokich temperaturach (-40oC do 85oC) dzięki opcjonalnemu pokryciu konformalnemu zwiększającemu odporność modułu na czynniki środowiskowe.

Maksymalny standardowy prąd wyjściowy na poziomie 12 A może zostać zmieniony i dostosowany do wymagań konkretnej aplikacji. Moduły są dostępne w wykonaniu zgodnym z wytycznymi RoHS z opcjonalnymi filtrami przeciwzakłóceniowymi. Napięcie wejściowe wynosi 120/240 VAC.

LCR Electronics posiada bardzo duże doświadczenie w dopasowywaniu rozwiązań do wymagań aplikacji, a kontakt z wykwalifikowaną kadrą inżynierską zapewnia szybkie wprowadzenie produktu na rynek. Moduły EC102 i EC103 zostały zaprojektowane jako sterowniki uniwersalne, które można w łatwy I prosty sposób dostosować do wymagań konkretnego produktu finalnego.

Firma LCR Electronics proponuje nowy, inteligentny, cyfrowy moduł precyzyjnego sterowania szybkością obrotową silników w układzie zamkniętej pętli

Dodatkowe informacje uzyskacie Państwo pod nr tel. (22) 625 12 25 wew. 143 lub pisząc maila na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.